Elektrikli otomobil işine soyunan Xiaomi zor durumda kaldı, bunu kimse beklemiyordu

Xiaomi, otomotiv dünyasında elektrikli araçları ile dikkat çekmeye başladı. Şirketin ilk elektrikli aracı SU7, piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük ilgi gördü ve bu, bazı müşteriler için teslimat sürelerinin uzamasına neden oldu. Xiaomi, bu durumu hızla çözmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

SU7 modelinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, aracın popülaritesi kısa sürede kendini gösterdi ve ön siparişler birkaç gün içinde 100.000’i aştı. Xiaomi, başlangıçta ayda yaklaşık 6.000 araç üretim kapasitesini hedeflemişken, talebi karşılamak için tedarikçilerden aylık üretimi 10.000 araca çıkarmalarını istedi.

Müşterilere sunulan benzersiz bir fırsatla, standart SU7 modelini ön sipariş edenler, siparişlerini değiştirebilmek için 24 saatlik bir süre kazandı. Bu seçenek, 19 Nisan’da başlayarak, müşterilere Xiaomi Araba Uygulaması aracılığıyla araç özelliklerini yükseltme ya da farklı seçenekler belirleme imkanı sunuyor.

Elektrikli otomobil işine soyunan Xiaomi zor durumda kaldı, bunu kimse beklemiyordu

SU7‘nin temel versiyonu olan Standart model, makul bir 13-16 haftalık teslim süresi sunuyor ve fiyatı yaklaşık 28.000 euro. Pro versiyonu için bekleyiş süresi şu anda 16-19 hafta arasında değişiyor. En iyisini mi istiyorsunuz? En üst model olan Max, mümkün olan her özelliği sunuyor, ancak 25-28 haftalık bir bekleme süresine hazır olun. Sınırlı sayıda üretilen Kurucu Sürümü’ne yetişen 5.000 şanslı kişi ise araçlarını teslim almaya başladı bile.

Xiaomi, araç fabrikasının tam kapasite çalıştığını ve üretimi artırmak için tedarikçilerle yakın işbirliği içinde olduğunu belirtiyor. Şirketin üretimi hızla artırması ve SU7 kuyruğundaki herkesin makul bir zaman dilimi içinde arabalarını alması umuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x